Група "Науковці"

Нашим завданням було опрацювання навчальної і літератури  і знаходження всіх правил на множення і ділення звичайних дробів.
Ось результати нашої роботи:

Добутком звичайних дробів є дріб, чисельник якого дорівнює добутку чисельників цих дробів, а знаменник дорівнює добутку їхніх знаменників. (От­риманий дріб, як правило, скорочують.)
Наприклад:






Щоб помножити дріб на натуральне число, його чисельник множать на це число, а знаменник залишають без зміни. На­приклад:







Іноді можна скористатися такою властивістю: щоб помножити дріб на натуральне число, достатньо його знаменник поділити на це число, а чисельник залишити без зміни.Щоб виконати множення мішаних дробів, треба їх записати у вигляді неправильних дробів, а потім використати правило множення дробів. Отриманий результат слід, якщо можна, спростити.Щоб помножити мішаний дріб на натуральне число, треба помножити цілу частину мішаного дробу на це число, помножити дробову частину на це число, отримані доданки додати й спростити результат.
Множення дробів підпорядковане переставній, сполучній і розподільній властивостям a*0=0*a=0, a*1=1*a=aдля будь-якого дробового числа а.












Ділення звичайних дробів
Щоб поділити один дріб на інший, досить ділене помножити на число, обернене дільнику.


Знаходження дробу від числа і числа за даним значенням його дробу

Щоб знайти дріб від числа, треба число помножити на цей дріб.

Щоб знайти число за даним значенням ­його дробу, треба це значення поділити на дріб.



Немає коментарів:

Дописати коментар